Přeskočit na obsah

O mně

Jmenuji se Leona Prauchová. Jsem lektorka kurzů a malířka techniky Dot Painting a mandal. Doprovázím své žáky tečku po tečce na cestě k celkové harmonii, lásce a klidu.

Nesmírně ráda tečkuji a učím účastnice kurzů, jak pomocí tečkování nalézt sama sebe, jak zpomalit, zklidnit svou mysl, zharmonizovat duši, jak nalézt zdravé sebevědomí. Vše se ukrývá za „obyčejným“ tečkováním. Je to takový „vedlejší účinek“, ale ve skutečnosti „gró“této techniky.

Od malička jsem byla velmi tvořivá a postupem času vyzkoušela spoustu různých technik od háčkování, přes keramiku, vyšívání, korálkování….bylo toho mnoho.
Několik let jsem vedla kreativní kroužek pro seniory.
 
Při bližším seznámení mi bylo jasné, že tvorba Dot Painting, tedy tečkování je vlastně výtvarný odpočinek a když se spojí s mandalou, která je sama o sobě léčivá vzniká výtvarně relaxační technika, jejíž základ se každý může naučit během jednoho kurzu a dále pokračovat sám v pohodlí domova. 
 
Jen podívej: Když se nebudeš dívat na sebe, nebudeš si dopřávat odpočinek a relax, co se stane? Budeš vyčerpaná, naštvaná, bez energie….. A co budeš moci nabídnout svému okolí? Jen si odpověz. 

A teď jinak: Dopřeješ si denně alespoň 30minut odpočinku, třeba s tečkovacími pery, nebo pastelkami v ruce: přes své prsty necháš odejít ven všechny své nahromaděné emoce, u toho se uvolníš, zrelaxuješ, načerpáš energii a ještě vytvoříš krásné obrazy. Máš radost, jsi uvolněná, nabitá energií…Co pak budeš moci nabídnout svému okolí? Opět si odpověz.

Vidíš ten rozdíl? Věř, že do života se ti vše promítne. A za čas zjistíš, stejně jako já, že najednou žiješ v poklidu a věci bereš jinak. Máš najednou jiný úhel pohledu. Vše se odvíjí od tvého vnitřního naladění. Ano, na energetické úrovni to skutečně takto funguje. Co vyzařujeme, to přitahujeme. Mohu ze své vlastní zkušenosti jen potvrdit. Za technikou Dot Painting a mandalami se skrývá obrovská síla léčivé a  harmonizující energie. Není divu, že se v současné době tato technika, a hlavně mandaly začínají objevovat nejen za dveřmi psychoterapeutických poraden, ale i ve školství či zájmových kroužcích.

Stala jsem se tvůrcem a převzala zodpovědnost za svůj život. Dnes následuji poslání své duše, dělám to, co mně naplňuje, baví, a ještě k tomu pomáhá mnoha ostatním ať silou zakoupených mandal v podobě léčivé a harmonizující energie, nebo přímo samotnou aktivní technikou na výtvarně relaxačních kurzech.

Šířím tuto techniku dál mezi Vás ostatní, ať i vy sami máte možnost žít s láskou a klidem v harmonii. Je lepší život prožívat, než jej jen přežívat. Zde se jedná o něco, co nás převyšuje, na co náš jazyk nezná slova. Toto musíš prožít, aby si pochopila.

A důležitá věta na závěr: Neumím a nikdy jsem neuměla malovat.