Přeskočit na obsah
Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Tečkování a mandaly – pravidelný kroužek pro děti.

14 března, 2023 @ 15:00 - 16:30

3145Kč

Odkaz na akci zde

Při našich společných setkávání se děti postupně naučí celou techniku tečkování a malování mandal od úplného začátku. Naučí se obě výtvarné relaxační techniky propojit a vytvořit tak své originální obrazy. Budeme malovat na sádrové odlitky, plátna, kameny (lze použít jako putovní kamínky), CD, dřevěné výřezy, vytvoříme záložky, dárkové tašky. Už nebudete muset kupovat Antistresové omalovánky (mandaly k vybarvení), děti si je budou umět namalovat úplně sami a podle svého. K této technice není potřeba žádný talent, děti nemusí umět ani malovat. 

Dot painting (tečkování): je výtvarná, relaxační technika, kterou zvládne opravdu každý. Platí zde pouze jediné pravidlo = "dělej vše tak, jak cítíš". Zatím co tečkujeme v duši zavládne klid a ještě nám pod rukama vznikají krásné obrazy a jiné dekorace. 
Mandala: je kruh, symbol rovnováhy a používá se jako relaxační pomůcka, která klidní mysl. Jedná se o obrazec, do kterého se formou barev a tvarů velmi dobře vkládají emoce a pocity. 

Co nám tyto techniky nabízí?
učí trpělivosti a soustředění se
rozvíjí kreativitu, jemnou motoriku a abstraktní myšlení
učí nás samostatně se rozhodovat
harmonizují duší a klidní mysl
přivádí energii do těla
nabízí relaxaci a uvolnění
děti získávají sebedůvěru a nachází sebe hodnotu = zde není nic špatně

K tvoření budeme často používat akrylové barvy, které bohužel nejdou vyprat. Proto prosím o pracovní triko či zástěru, pro případ, že dětem ukápne barva. 

Materiál je zahrnut v ceně kurzovného.
Uvedená cena je za celé pololetí.

Podrobnosti

Datum:
14 března, 2023
Čas:
15:00 - 16:30
Cena:
3145Kč